Průvodce změnou dodavatele elektřiny

Chcete za elektřinu platit méně? Zvažujete proto přestup k jinému dodavateli? Jenže zatím nemáte se změnou dodavatele žádné zkušenosti a nevíte, jak probíhá? Díky našemu průvodci se dozvíte vše, co je třeba vědět!

Změna dodavatele elektřiny je jednoduchý proces

V první řadě je třeba říci, že změny dodavatele elektřiny se vůbec nemusíte bát. Není to totiž nic složitého. Naopak, jedná se o velmi jednoduchý proces, který zahrnuje jen pár kroků.

   Dodavatele elektřiny změníte velice snadno.

Pokud se vám zdá, že za proud platíte zbytečně vysoké částky a rádi byste je snížili, pak je nejdříve potřeba srovnat si nabídky jednotlivých dodavatelů. Neděste se toho, že budete muset konkrétní ceny hledat složitě na internetu – tuto práci jsme již udělali za vás! Jejím výsledkem je přehledná kalkulačka elektřiny, kam zadáte jen několik vstupních údajů a okamžitě se vám zobrazí srovnání nabídek téměř 20 dodavatelů.

Díky kalkulačce tak ihned uvidíte, kolik můžete ušetřit. V závislosti na vaší spotřebě elektřiny se může jednat až o tisíce korun ročně! Pak už jen stačí si vybrat toho pro vás nejvhodnějšího dodavatele, kliknout a zahájit tak proces přechodu k novému operátorovi.

Stačí podepsat smlouvu a plnou moc

Celý proces změny dodavatele je velice snadný. S vybraným obchodníkem jen sepíšete smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny a podepíšete mu plnou moc, díky které za vás nový dodavatel vyřídí veškeré zbývající záležitosti sám (například za vás podá výpověď vašemu stávajícímu dodavateli).

Smlouvu ani plnou moc také nemusíte – stejně jako ceny dodavatelů – nikde složitě hledat na internetu. Všechny potřebné dokumenty a formuláře vám bezplatně pošleme domů. Po podepsání smlouvy a plné moci pak vše jen zašlete novému dodavateli a dále se už nemusíte vůbec o nic starat.

Změna dodavatele je čistě administrativní záležitost

Následně pouze vyčkáte, až vám u stávajícího dodavatele doběhne výpovědní lhůta, což jsou obvykle 3 měsíce. Původní dodavatel elektřiny vám po skončení výpovědní doby zašle ukončovací fakturu a hned poté vám již začnou chodit faktury od nového dodavatele – s mnohem výhodnějšími cenami za elektřinu.

Přechodem k novému dodavateli se pro vás změní pouze logo a částky na faktuře. Elektrické vedení či elektroměr vám dále zůstávají stejné.